Aktualności

Targi ORGATEC 2008

Data dodania: 2008-11-06

Zakończyły się kolejne targi ORGATEC w Kolonii, największa impreza branży mebli biurowych i wyposażenia obiektów publicznych na świecie. Tegoroczne targi odwiedziło ponad 62 tysiące gości z 113 krajów , jest to wzrost o ponad 10% w stosunku do poprzedniej edycji.

Wyjątkowo liczna była też reprezentacja wystawców tegorocznych targów. Swoją ofertę zaprezentowało aż 673 firm z 39 krajów świata. Stoisko FURNIKO zaaranżowane było zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej imprezy: "Better Office - Greater Success". Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy aż trzy nowe produkty: dwa systemy mebli pracowniczych T-SQUARE i T-ROUND oraz zestaw mebli gabinetowych TRIANGO. Nasze propozycje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko - serdecznie dziękujemy.

Oficjalny raport - podsumowanie targów przez organizatora - kliknij tutaj, aby pobrać.

Dynamicznie rośnie eksport mebli FURNIKO

Data dodania: 2008-07-30

Mimo bardzo silnej złotówki i pogarszającej się koniunktury gospodarczej na zachodzie Europy stale rośnie eksport mebli FURNIKO, zwłaszcza na rynki europejskie. W pierwszym półroczu 2008 roku odnotowaliśmy ponad 30% wzrost sprzedaży na rynki zagraniczne w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W Europie największy wzrost sprzedaży odnotowaliśmy na rynki takich krajów jak: Francja, Islandia, Irlandia i Szwecja. Nasi partnerzy handlowi zrealizowali w tym roku kilka prestiżowych dużych kontraktów z wykorzystaniem mebli FURNIKO.

Między innymi wyposażenie w meble biurowe europejskiej siedziby EMC Corporation w Cork w Irlandii (EMC, to duża amerykańska korporacja produkująca systemy zarządzania i przechowywania danych, zatrudniająca na całym świecie ponad 30 tysięcy pracowników) oraz biurowca firmy White Young Green w Limerick w Irlandii (WYG to międzynarodowa firma konsultingowa z zakresu inżynierii środowiska, planowania inwestycji i zarządzania procesami inwestycyjnymi).

W trakcie realizacji są kolejne ciekawe kontrakty, między innymi dla instytucji rządowych Islandii.

Poniżej: meble FURNIKO w biurach White Young Green w Limerick Irlandia

Poniżej: ekspozycja mebli FURNIKO w Reykjaviku na Islandii

Poniżej: ekspozycja mebli FURNIKO w Cork w Irlandii

 

Meble FURNIKO w biurowcach Pragi i Bratysławy

Data dodania: 2008-06-02

W ramach kontraktu z BRE Bank SA wyposażyliśmy w meble biurowe centrale mBanku w Pradze i Bratysławie. Czeska centrala mBanku mieści się w jednym z najbardziej prestiżowych biurowców Pragi – Nile House, natomiast Słowacka w nie mniej okazałym, nowym biurowcu Aupark Tower w Bratysławie.

W ramach kontraktu dostarczyliśmy meble na wyposażenie stanowisk pracowniczych , gabinetów , sal konferencyjnych, a także recepcje, ścianki działowe i wyposażenie miejsc do nieformalnych spotkań. W obydwu biurowcach stanowiska pracy zostały zaaranżowane jako Open Space.

mBank rozpoczął działalność w Czechach i na Słowacji jesienią ubiegłego roku uruchamiając serwisy bankowości internetowej. Do końca 2008 roku powstanie w Czechach 12 Centrów Finansowych, w których Klienci będą mogli uzyskać informacje o ofercie a także wziąć kredyt zabezpieczony hipoteką. Na Słowacji na koniec 2008 roku będzie funkcjonowało 6 Centrów Finansowych. Centralne Oddziały mBanku w Pradze i Bratysławie wyposażone w meble FURNIKO zostały uruchomione w maju br.

AZS Politechnika Koszalińska z Pucharem Polski

Data dodania: 2008-05-19

Koszalińskie szczypiornistki z AZS Politechnika odniosły wielki sukces zdobywając Puchar Polski. FURNIKO Fabryka Mebli Biurowych od kilku lat wspiera finansowo działalność klubu. Zawodniczki AZS Politechnika już od trzech sezonów uczestniczą w rozgrywkach ekstraklasy piłki ręcznej kobiet z roku na rok osiagając coraz większe sukcesy.

Spektakularne zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Polski było jednak zaskoczeniem nawet dla największych optymistów. Koszalińskie szczypiornistki pokonały w finale Pucharu Polski ubiegłorocznego triumfatora i świeżo upieczonego Mistrza Polski – SPR Safo Lublin 32:26 (18:15). Dla zespołu z Pomorza Środkowego, to największy sukces w historii istnienia klubu. Co więcej, największy dla całego środowiska sportowego w mieście, bowiem do tej pory żadnemu zespołowi nie udało się wywalczyć takiego wyniku.

Zawodniczkom, szkoleniowcom i całemu zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów !!!

Więcej informacji na stronie klubu: www.azs.politechnika.koszalin.pl

CARISMA nagrodzona diamentem

Data dodania: 2008-05-29

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Diament Meblarstwa organizowanego przez portal meble.pl , główną nagrodę i tytuł DIAMENT MEBLARSTWA w kategorii zestaw mebli gabinetowych zdobył produkowany przez FURNIKO zestaw CARISMA.

Jest to już drugi "diament" w kolekcji FURNIKO. W ubiegłorocznej edycji konkursu tytuł Diament Meblarstwa główną nagrodę w kategorii zestaw mebli biurowych zdobyła SALSA.

Projekt DIAMENT MEBLARSTWA, zorganizowany w formie konkursu przez portal MEBLE.PL, przeznaczony jest dla producentów mebli zlokalizowanych na terenie Polski.

Został przygotowany z zamiarem nagradzania najlepszych produktów oferowanych na rynku.

Diament meblarstwa przyznawany jest przez kapitułę złożoną z ekspertów, znawców meblarstwa, przedstawicieli świata mediów, branży PR, architektów oraz producentów mebli. Szczegóły na temat konkursu znajdują się na stronie http://www.diamentmeblarstwa.pl/

Tytuł Pomorski Produkt Roku dla systemu CALYPSO

Data dodania: 2008-05-12

Kapituła konkrsu "Pomorski Produkt Roku" promujacego najlepsze produkty regionu środkowopomorskiego wyróżniła system mebli biurowych CALYPSO produkcji FURNIKO. Organizatorem konkursu jest Środkowopomorska Rada Naczelnej Organizacji Technicznej.

Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja wysokiej jakości wyrobów przemysłowych i usług, będących efektem stosowania nowoczesnych technik i technologii produkcji. Konkurs adresowany jest do zakładów i firm produkcyjnych z terenu województw nadbałtyckich. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w ramach obchodów 40 jubileuszowych Dni Techniki.

W organizacji wspólnych imprez uczestniczą Stowarzyszenia Naukowo - Techniczne i Naczelna Organizacja Techniczna w Koszalinie i Słupsku, Urzędy Wojewódzkie w Gdańsku i Szczecinie, Politechnika Koszalińska oraz inne środowiska intelektualne, zrzeszone w towarzystwach i stowarzyszeniach ekonomicznych, księgowych, prawnych i naukowych.

Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek). Akceptuję Polityka prywatności