Aktualności

ORGATEC 2016

Data dodania: 2016-11-06

Największe targi związane z wyposażeniem przestrzeni biurowej już za nami. Podczas ORGATEC 2016 przez prawie tydzień można było zaobserwować najnowsze trendy, rozwiązania i produkty dedykowane dla współczesnych biur.

W hali numer 7 FURNIKO zaprezentowało swoją wizję biura strefowego, która łączy ze sobą funkcjonalność, estetykę i ciekawe wzornictwo oraz wprowadza do biura nowoczesne technologie usprawniające codzienną pracę.

Plan naszego stoiska oparliśmy na kilku kluczowych strefach w życiu każdego biura: recepcja, praca zespołowa, praca w skupieniu, spotkania planowane oraz spotkania nieformalne. Taki układ stoiska pozwolił nam skupić się na istocie współczesnego biura, które łączy na jednej przestrzeni strefy o skrajnie różnej charakterystyce.

Ciepło dębowego drewna doskonale wpisuje się w obecny trend, w którym wzornictwo domowe i biurowe wzajemnie się przenikają, dlatego wiele stref wyposażyliśmy w meble z naszej najnowszej kolekcji TUNDRA. Stanowiska do pracy zespołowej oraz wysokie i niskie stoły do spotkań zostały zaprezentowane w różnorodnych opcjach wykończenia z użyciem nano laminatów, obrzeża z okleiny naturalnej oraz blatów z frezowaną krawędzią.

W strefie do pracy w skupieniu poza rozwiązaniami akustycznymi pokazaliśmy stanowisko z naszej nowej kolekcji LIFT. Podwójne stanowisko z elektryczną regulacją wysokości jest ergonomiczną odpowiedzią na siedzący tryb pracy i doskonale wpisuje się w zrównoważony krajobraz współczesnego biura.

Zaprezentowany przez nas moduł multimedialny E-WALL jest odpowiedzią na dynamiczny charakter współczesnej pracy biurowej. E-WALL doskonale sprawdza się w pracy projektowej z użyciem multimediów oraz magnetycznej tablicy do kreatywnych spotkań typu burza mózgów.

Wszystkie prezentowane strefy zostały zespojone w jedno funkcjonalne biuro dzięki naszym rozwiązaniom akustycznym. Prezentowane przez nas panele HUSH PADS w trzech odsłonach: panele naścienne, panele zwieszane oraz budka telefoniczna wprowadzały domowy nastrój poprzez użycie subtelnych pastelowych kolorów na tkaninach z naturalnej wełny.

Dopełnieniem naszego biura strefowego były inteligentne technologie zespojone z naszymi meblami tworząc razem inteligentne środowisko pracy. Prezentowane we współpracy z naszymi partnerami systemy rezerwacji szafek biurowych oraz system rezerwowania sal konferencyjnych bazują na technologii RFID dzięki czemu mogą być powszechnie używane w większości współczesnych biur.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odwiedzili FURNIKO podczas targów ORGATEC 2016 za niezwykle inspirujące konwersacje i ciepłe słowa pod adresem naszego stoiska oraz naszego wizerunku.

 

Zmieniamy się dla Państwa!

Data dodania: 2016-09-13

Zapoczątkowaliśmy proces ważnych zmian w wielu obszarach naszej działalności. Fundamentem dla tych zmian są nasze wartości, którym pozostajemy wierni od ponad 25 lat.

Zmieniamy się dla naszych Klientów i Partnerów biznesowych aby jeszcze efektywniej tworzyć wartość dodaną w oparciu o nasze produkty, innowacyjne technologie oraz usługi. Zgodnie z naszą dewizą „EXPECT MORE” chcemy wytyczać nowe trendy w wyposażaniu inteligentnego środowiska pracy.

Punktem startowym dla transformacji jaką rozpoczęliśmy jest zmiana identyfikacji wizualnej FURNIKO. Przez ostanie kilka miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad tym ambitnym projektem. Nasze nowe logo, kolorystyka oraz typografia odzwierciedla wszystkie wartości, które są dla nas kluczowe i którymi chcemy się z Państwem podzielić.

Kolejne etapy transformacji FURNIKO są dla nas źródłem pozytywnej energii i motywacją do kontynuowania naszego projektu. Już wkrótce poinformujemy o kolejnych kluczowych dla nas zmianach.

Wierzymy, że rozpoczynamy z Państwem nowy etap w historii FURNIKO i dziękujemy, że jesteście częścią tego przedsięwzięcia!

Zarząd i Pracownicy FURNIKO

slogan

Clerkenwell Design Week 2016

Data dodania: 2016-05-28

FURNIKO UK wzięło udział w siódmej edycji Clekenwell Design Week w Londynie.

clerkenwell-design-week-2016-furniko

Jak co roku od siedmiu lat wschodnia dzielnica Londynu - Clerkenwell na trzy dni zmieniła się w europejską stolicę wzornictwa. Coroczny festiwal za każdym razem przyciąga więcej odwiedzających oferując jeszcze więcej ciekawych instalacji artystycznych, warsztatów, nowych kolekcji oraz konferencji poświęconych wzornictwu.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu salon FURNIKO UK przez trzy dni prezentował nasze najnowsze kolekcje dedykowane do biura strefowego:

E-WALL - wielozadaniowa ściana multimedialna ze zintegrowanym wysokim stołem. Wychodząc naprzeciw potrzebie szybkich i merytorycznych spotkań z wykorzystaniem multimediów zaprojektowaliśmy rozwiązanie, które dodatkowo wspiera akustykę biura i doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu.

HAPPY HOUR – kolekcja wysokich i niskich stołów oraz ław dedykowanych do różnych stref biura zgodnie z zasadami Eat & Meet, Work & Play.

TUNDRA – fantastyczna nowa kolekcja dedykowana współpracy w biurze. Nogi z drewna naturalnego nadają meblom wyjątkowy charakter a bezkompromisowe rozwiązania podnoszą ich funkcjonalność i elastyczność.

Na koniec pierwszego dnia CDW FURNIKO UK zaprosiło wielu gości na ekskluzywną prapremierę naszych kolekcji. Spotkanie odbyło się w niezobowiązującym stylu dzielnicy Clerkenwell. Goście mieli okazję spróbować wyśmienitych piw oraz cydrów z regionalnego mikro browaru prowadzonego przez zaprzyjaźnionego architekta.

Dziękujemy całemu zespołowi FURNIKO UK za wspaniałą organizację salonu i ekspozycji oraz wszystkim gościom za zainteresowanie i ciepły odbiór naszych nowości.

 


Tegoroczne imprezy towarzyszące przyciągnęły tłumy odwiedzających. Uznana wystawa Design Fields została w tym roku przeniesiona z kultowego budynku Farmiloe na pełen zieleni plac Spa Fields prezentując najnowsze kolekcje od Petit Furniture, Dedon, + Halle i wielu innych. Na szczególną uwagę w tym roku zasługują również: wystawa kolekcji brytyjskich projektantów ze szczególnym wyróżnieniem Jamesa Burleighta oraz oryginalna wystawa Toma Dixona – „The Church”.

Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek). Akceptuję Polityka prywatności