Aktualności

ORGATEC 2018

Data dodania: 2018-10-31

Furniko zaprezentowało podczas tegorocznej edycji targów Orgatec w Kolonii swoją wizję biura wspierającego model pracy Agile Working.

Coraz więcej organizacji decyduje się na wdrożenie modelu pracy, który jest dynamiczny, nakierowany na pracę zespołową przy projektach i wymaga dobrze zaprojektowanej przestrzeni biurowej, która będzie wspierać pracowników w realizacji ich zadań.

Punktem wyjścia dla całej koncepcji było wyznaczenie kluczowych stref Agile. W swoim przykładowym biurze, pokazaliśmy strefę pracy zespołowej opartej na kolekcji Tundra, strefę pracy indywidualnej z biurkiem regulowanym elektrycznie Lift, strefę regeneracji urządzoną w stylu klubokawiarni oraz liczne przestrzenie do spotkań.

Strefy oddzielone zostały od siebie rozwiązaniami akustycznymi z kolekcji Hush Pads oraz nietypowymi przegrodami pełniącymi funkcję mebli do przechowywania jak metalowy regał czy szafki personalne locker. Kolorystyka została dobrana tak aby najlepiej współgrała z żywymi roślinami, które nadają całości kompozycji naturalnego i zapraszającego charakteru.

Biuro Agile wymaga przestrzeni wspierających dynamiczne spotkania dlatego nie zabrakło na stoisku Furniko rozwiązań wyposażonych w magnetyczne tablice do pisania, ekranów dotykowych do prezentacji interaktywnych oraz alternatywy dla tradycyjnej salki konferencyjnej w postaci pomieszczenia akustycznego Silent Cube dla 6 osób.

Kolekcje produktowe zostały dodatkowo wsparte rozwiązaniami Furniko dla Intelligent Office w postaci sytemu do rezerwacji szafek locker, systemu badania zajętości stanowisk pracy, systemu do rezerwacji salek konferencyjnych oraz przygotowanej specjalnie na targi Orgatec aplikacji interaktywnej Furniko dostępnej dla gości na wielkoformatowych ekranach dotykowych.

Spójna koncepcja biura okazała się być bardzo atrakcyjna dla odwiedzających, którzy chętnie korzystali ze zróżnicowanych stref. Największym sukcesem była oficjalna premiera pomieszczeń akustycznych Silent Cube, których wyjątkowe właściwości akustyczne zostały docenione przez odwiedzających z całego świata.

Dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły nasze stoisko, a tych którzy nie mieli takiej okazji zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi biurami Furniko Concept, w których można sprawdzić rozwiązania pokazywane na targach Orgatec.

 

Zapraszamy na Targi Orgatec 2018

Data dodania: 2018-09-19

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów Orgatec 2018 organizowanych w Kolonii w Niemczech.

 

Przygotowaliśmy dla Państwa premiery naszych najnowszych kolekcji prezentowanych w oparciu o unikalną koncepcję Intelligent Office

 

Nasze stoisko A028 znajdziecie Państwo w hali 07

 

 

Poznaj projekt Intelligent Office

Data dodania: 2018-08-06

Idea biura strefowego jest obecnie integralnym elementem koncepcji architektonicznej. Podział przestrzeni biurowej na strefy sprawia, że środowiska pracy stają się coraz bardziej zróżnicowane. Rosnące oczekiwania użytkowników biur względem ich funkcjonalności,  narzędzi umożliwiających różnorodne sposoby pracy oraz estetyki spójnej z wizerunkiem firmy odpowiadają za dynamiczny rozwój nowatorskich i spersonalizowanych rozwiązań.

W odpowiedzi na współczesne oczekiwania dotyczące środowiska pracy biurowej powstała koncepcja Intelligent Office. Holistyczne podejście do przestrzeni biurowej w ramach koncepcji inteligentnego biura gwarantuje wiele korzyści. Do najważniejszych należą: zwiększenie satysfakcji pracowników, poprawa wizerunku firmy, podnoszenie wydajności pracowników oraz zwiększanie efektywności funkcjonowania biura. Satysfakcja pracowników przekłada się na wzrost ich lojalności, zmniejszając rotację w zespołach i pomagając pozyskać najbardziej utalentowanych pracowników, oddziałuje na lepszą integrację i wspiera poprawę atmosfery i komunikacji w firmie. Wizerunek firmy jest szczególnie istotny w budowaniu silnej marki. To W jakiej firmie pracujemy staje się miarą sukcesu zawodowego. Wpływa na poprawienie i wzmocnienie wizerunku marki, co przekłada się także na zespół, klientów i dostawców firmy. Podnoszenie wydajności pracowników poprzez inwestycję w biuro dopasowane do charakteru i rodzaju ich pracy następuje poprzez wzrost zaangażowania w wykonywaną pracę. Właściwie funkcjonujące biuro pozwala skupić się na najważniejszych zadaniach skracając czas ich realizacji co przekłada się bezpośrednio na wyniki finansowe firmy.

Przykładem inwestycji, która zdecydowanie wykracza poza utarte schematy w tworzeniu wartości dodanej dla organizacji jest nowe biuro firmy Lionbridge w Warszawie. Projekt powierzony został firmie DSGN Studio Architektoniczne reprezentowanej przez Marka Niewiadomskiego i Andrzeja Szafranowicza. Za dostarczenie wyposażenia meblowego oraz wdrożenie inteligentnych technologii odpowiedzialny był polski producent mebli biurowych, firma FURNIKO. Świetna współpraca biura architektonicznego, inwestora oraz firmy realizującej projekt umożliwiło dokładne określenie potrzeb firmy Lionbridge i dopasować dla nich optymalne rozwiązania. Zaangażowanie inwestora i firmy DSGN Studio w poszukiwanie i wdrażanie, inteligentnych technologii usprawniających funkcjonowanie biura stanowiło gwarancję sukcesu i pomogło zrewolucjonizować pracę w firmie Lionbridge. Poniżej prezentujemy kilka komentarzy osób zaangażowanych w realizację tego wyjątkowego projektu.

„Zadanie, którego się podjęliśmy okazało się być sporym wyzwaniem, gdyż oczekiwania Inwestora były bardzo wysokie. Nowa przestrzeń ma pomóc w zmianie sposobu działania firmy, wspomagać realizację jej celów biznesowych, przyciągać i zatrzymać najbardziej utalentowanych pracowników, pomóc zintegrować zespół, zwiększyć efektywność pracy oraz wykorzystania przestrzeni. Firmie zależało, aby podnieść funkcjonalność, wygodę korzystania ze stanowiska pracy oraz biura, a tym samym zwiększyć zadowolenie pracowników. W celu realizacji tych założeń, postanowiliśmy znaleźć partnera w zakresie wyposażania wnętrz biurowych, który poza meblami oferuje również narzędzia z zakresu Intelligent Office usprawniające biuro. Sprawa nie była prosta, gdyż niewiele firm oferuje coś więcej niż standardowe wyposażenie meblowe a jeszcze mniej posiada sprawdzone rozwiązania i technologie, które można skutecznie i szybko wdrożyć.  Ostatecznie nasz wybór padł na polskiego producenta, firmę Furniko, której rozwiązania i produkty najlepiej odpowiadały postawionym wymogom. Projekt zakładał wdrażanie wielu nowatorskich systemów usprawniających zarządzanie biurem co stanowiło duże wyzwanie zarówno dla nas jak i dla Inwestora, który brał czynny udział w całym procesie. Na szczęście dzięki wzorowej współpracy z zespołem Furniko Concept w Warszawie mogliśmy z sukcesem zrealizować wszystkie założenia, a efekt końcowy przewyższył oczekiwania Inwestora.” – Architekci DSGN Studio Architektoniczne

„Nasz zespół z jednej strony potrzebuje komfortu i kreatywnej przestrzeni, a z drugiej ciszy i oszczędnej ergonomii, pomagającej skupić się na precyzyjnych i skrupulatnych zadaniach. Lionbridge jest bowiem największą na świecie firma globalizacyjną oraz liderem na rynku usług językowych. Oferujemy tłumaczenia, lokalizację i internacjonalizację treści, testowanie i certyfikację produktów, multimedialne usługi kreatywne i globalny marketing cyfrowy. Oprócz tego tworzymy własne technologie tłumaczeniowe. Zorganizowanie przestrzeni odpowiedniej dla wszystkich wymagało od nas małej rewolucji.

Zaangażowaliśmy w nią pracowników, którzy zgłaszali swoje uwagi, pomagali też bezpośrednio np. w projektowaniu sal konferencyjnych czy doborze mebli. Wsparła nas również pracownia architektoniczna, a kompleksowe rozwiązanie przedstawiła firma Furniko. Ich koncepcja inteligentnego biura w pełni oddała naszą wizję hybrydowego home office design z biophilic design. Część naszego zespołu, zwłaszcza tłumacze, przyzwyczajeni są do pracy w warunkach domowych.

Rozwiązanie? Zamiast sterylności - naturalne materiały, jak drewno czy filc, dostęp do światła dziennego w każdym punkcie biura, komfortowe i ergonomiczne meble, harmonijna obecność przestrzeni zielonych – to wszystko wpłynęło na wzrost zadowolenia z pracy, a w konsekwencji wzrost produktywności i kreatywności wśród pracowników.” – Monika Kaszuba; Administration & Procurement Manager; Lionbridge Poland Sp. z o.o.

„Przystępując do realizacji projektu  chcieliśmy żeby przyniósł on korzyści dla  Inwestora i Architekta a użytkownikom zapewnił przyjazne środowisko pracy. Wszystkie rozwiązania i wdrożone technologie oparliśmy na naszej koncepcji Intelligent Office. Sukces tego projektu wynikał z  bliskiej, otwartej współpracy wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego. Jestem szczególnie dumny z końcowego efektu który przyniósł mi wiele satysfakcji oraz  zadowolenie Klienta.– Tomasz Makarski Project Manager FURNIKO CONCEPT Warszawa

 

Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek). Akceptuję Polityka prywatności