Aktualności

Sukces paneli Hush Pads

Data dodania: 2015-11-16

Zarządzanie akustyką biura nie jest prostym zadaniem, dlatego od lat pomagamy naszym klientom w kreowaniu optymalnego miejsca do pracy.

Wprowadzając nasze nowe panele Hush Pads na rynek zakładaliśmy, że nasze rozwiązanie będzie stanowiło wsparcie dla prawidłowej akustyki w przestrzeni biurowej. Mieliśmy rację. Innowacyjna i bezpieczna technologia w połączeniu z wszechstronnym zastosowaniem oraz wyróżniającą się estetyką to cechy, które zdecydowały o sukcesie paneli Hush Pads.

Akustyka + Design + Funkcjonalność

Bardzo dobre właściwości akustyczne paneli zostały potwierdzone podczas badań laboratoryjnych w komorze pogłosowej zgodnie z normą ISO 354:2005 oraz ISO 11654:1997. Uzyskany współczynnik pochłaniania dźwięku αw = 0.85 oznacza, że aż 85% wszystkich fal dźwiękowych jest absorbowane przez każdy z paneli Hush Pads.

Bezpieczeństwo pożarowe zostało potwierdzone przez akredytowane laboratorium podczas badań określających europejską klasyfikację ogniową dla wyrobów budowlanych. Panele Hush Pads uzyskały klasyfikację B-s2-d0. Osiągnięty wynik oznacza, że panele są produktem trudnopalnym więc bezpiecznym do zastosowania we wszystkich wnętrach jako okładziny ścian lub panele zwieszane z sufitu.

Wszechstronność zastosowań oraz efekt wizerunkowy paneli akustycznych Hush Pads najlepiej oddają zrealizowane dotychczas projekty. Pomimo krótkiej obecności na rynku nasze panele zostały użyte w wielu prestiżowych realizacjach w kraju i zagranicą. Poniżej galeria zdjęć.

Clerkenwell Design Week 2015

Data dodania: 2015-05-24

FURNIKO UK oficjalnym partnerem szóstej edycji Clekenwell Design Week w Londynie.

clerkenwell_design_week_2015

FURNIKO UK po raz drugi uczestniczyło w Clerkenwell Design Week. Podczas szóstej edycji CDW salon firmowy FURNIKO UK przez trzy dni prezentował najnowsze kolekcje mebli FURNIKO oraz nasze rozwiązania z zakresu ergonomii pracy, technologii mobilnych i akustyki – panele Hush Pads. Prezentowane były również nowości produktowe naszych firm partnerskich: Bejot oraz Profim.

Clerkenwell to dzielnica Londynu, w której mieszkały takie osobistości jak Oliver Cromwell, Charles Dickens czy Lenin. Niezwykły i niepowtarzalny klimat tego miejsca gdzie od lat mieściły się liczne pracownie drukarskie, pracownie architektoniczne i kawiarnie oraz puby pełne artystów sprawia, że organizowany współcześnie festiwal światowego designu – Clerkenwell Design Week jest jedyny w swoim rodzaju. Wyjątkowy charakter dzielnicy został zaadoptowany przez formułę CDW, która jest luźna i niezobowiązująca.

W tej edycji Clerkenwell Design Week odwiedzający mogli odwiedzić aż 82 salony firmowe największych światowych producentów mebli biurowych. W porównaniu z poprzednią edycją jest to wzrost o ponad 20 firm biorących udział w wydarzeniu. Z większym rozmachem zorganizowane zostały także wydarzenia towarzyszące, takie jak: wystawa ikon designu, design factory oraz fringe. Fringe to zbiór ciekawych pracowni architektonicznych oraz artystycznych na terenie dzielnicy Clerkenwell. W tym roku odwiedzający mogli między innymi zobaczyć wystawę prac Zahy Hadid. Aby móc sprawnie poruszać się po całej dzielnicy sponsor główny imprezy – firma Renault dostarczyła specjalne pojazdy napędzane energią elektryczną.

 Zespół FURNIKO UK włożył wiele trudu aby sprostać wymaganiom odwiedzających Clerkenwell Design Week architektom i projektantom. Specjalnie z okazji tego szczególnego wydarzenia zmieniony został wystrój salonu. Program ułożony przez zespół FURNIKO UK skupiał się na innych produktach każdego dnia trwania festiwalu. Swoją premierę na rynku brytyjskim miała kolekcja ekskluzywnych mebli gabinetowych ASTERO. Stałym elementem ekspozycji przez wszystkie trzy dni była aranżacja zajmująca całą jedną ścianę wykończoną naszymi panelami akustycznymi Hush Pads. Super lekkie i wygodne w montażu panele zyskały wyjątkowe zainteresowanie odwiedzających z czego jesteśmy szczególnie dumni. W salonie prowadzone były warsztaty z tkania unikalnych wełnianych dywanów. Warsztaty prowadziła zaprzyjaźniona firma RUG Studio z Clerkenwell. Prezentowane były nasze stoły z regulacja wysokości, ekrany akustyczne oraz stoły wyposażone w funkcję ładowania indukcyjnego telefonów komórkowych – Air Charge.

Na koniec trzeciego dnia cała ekspozycja została wyniesiona z salonu, żeby zrobić miejsce na czerwony dywan oraz scenę dla dj-ów i muzyków z Hed Kandi. Tak właśnie w prawdziwie londyńskim stylu zakończył się festiwal Clerkenwell Design Week w salonie FURNIKO UK.

Gratulujemy całemu zespołowi FURNIKO UK za perfekcyjnie przygotowany program imprezy oraz wszystkim odwiedzającym za zainteresowanie.

Akustyka - nowe produkty FURNIKO

Data dodania: 2015-03-21

Do rodziny produktów FURNIKO dedykowanych zarządzaniu akustyką biura dołączyły panele Hush Pads. Innowacyjny produkt o wszechstronnym zastosowaniach.

Hush Pads to panele z włókien poliestrowych formowane za pomocą specjalnie opracowanej technologii w dowolne kształty. Powierzchnia paneli wykończona jest tapicerką z naturalnej wełny. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji panele Hush Pads posiadają bardzo dobre właściwości akustyczne w zakresie wytłumiania fal dźwiękowych. Są też bardzo lekkie, wykonane z materiałów trudnopalnych i ekologicznych.

Panele Hush Pads łączą w sobie trzy cech: doskonałe właściwości akustyczne, efekt wizerunkowy oraz funkcjonalność. Można je stosować między innymi jako okładziny ścian, zwieszane ekrany na stanowiskiem pracy, ekrany wolnostojące, panele międzybiurkowe, nakładki na tylne ścianki szaf, czyli wszędzie tam gdzie zależy nam na absorpcji fal dźwiękowych i efektach wizerunkowych.

Panele Hash Pads wkrótce dołączą do stałej oferty produktowej FURNIKO. Oficjalna prezentacja naszych nowych produktów miała miejsce 19 marca w Salonie Firmowym FURNIKO w Warszawie podczas warsztatów produktowych dla architektów i projektantów wnętrz.

Sukcesywnie rozwijana rodzina produktów akustycznych stanowi doskonałe uzupełnienie mebli biurowych FURNIKO.

 

Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek). Akceptuję Polityka prywatności