Aktualności

Sukces systemu PLURIS na targach ORGATEC !

Data dodania: 2010-11-02

Pełnym sukcesem zakończyła się premierowa prezentacja systemu mebli biurowych PLURIS na tegorocznych targach ORGATEC w Kolonii. Stoisko FURNIKO w czasie trwania targów odwiedziło kilkuset gości z całego świata. PLURIS wzbudzał bardzo duże zainteresowanie i otrzymał wiele pochlebnych opinii.

Cała tegoroczna ekspozycja FURNIKO poświęcona była systemowi PLURIS. Na ponad 120 metrach kwadratowych powierzchni zaprezentowane zostały różne warianty konfiguracji stanowisk pracy z wykorzystaniem elementów systemu PLURIS. Stanowiska pracy zostały zaaranżowane z wykorzystaniem różnych wariantów nóg stelaża dostępnych w ramach systemu. Poszczególne fragmenty ekspozycji prezentowały także jeden z trzech akcentów kolorystycznych systemu : zieleń limonki, czerwień chilli oraz oberżynowy fiolet. Biała podłoga, ściany oraz dodatki, stanowiły doskonałe tło dla prezentowanych mebli. Ważny fragment ekspozycji stanowiła szafa wizerunkowa.

Opinie gości, którzy odwiedzili ekspozycję były bardzo pozytywne. Zwracano uwagę na nowatorskie rozwiązania w zakresie dostępności aż sześciu wariantów nóg stelaża, system rozprowadzenia okablowania w obrębie szafki podbiurkowej oraz oryginalną kolorystykę systemu. Największe zainteresowanie wzbudziły niewątpliwie szafy wizerunkowe. Goście odwiedzający stoisko bardzo pozytywnie oceniali sam pomysł wykorzystania szaf jako mebli wizerunkowych oraz projekty szaf zaproponowane w ramach systemu.

 

20 lat minęło !

Data dodania: 2010-10-15

15 października 2010 roku przypada jubileusz 20-lecia działalności firmy FURNIKO.

Z tej okazji pracownicy przygotowali bardzo sympatyczną uroczystość. Był wspaniały tort, dwadzieścia świeczek i toast z życzeniami 100 lat!

PLURIS - Coming Soon!

Data dodania: 2010-10-06

Z przyjemnością informujemy Państwa, że wprowadzamy do naszej oferty produktowej nowy system mebli biurowych PLURIS. Premierowa prezentacja nowego systemu odbędzie się na targach ORGATEC 2010 w Kolonii w dniach 26-30.październik.2010.

Oficjalna premiera systemu PLURIS, to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Prace nad projektem i wdrożeniem do produkcji trwały ponad rok. Pod koniec listopada ubiegłego roku miała miejsce pierwsza prezentacja prototypowych modeli mebli PLURIS na organizowanej przez firmę DYNAMICO w ramach Śląskich Dni Architektury, cyklicznej imprezie ARCHIZIEMNIAK. Już pierwsze oceny środowiska architektów były dla systemu PLURIS bardzo pozytywne. Od maja PLURIS wykorzystany został w pierwszych projektach i równie dobrze wypadł w ocenie użytkowników. W lipcu bieżącego roku PLURIS przeszedł jeszcze jeden bardzo ważny test. W przetargu organizowanym przez jedną z największych instytucji finansowych w Polsce stanął w szranki z ścisłą czołówką polskich i zagranicznych mebli biurowych. Także i z tej próby PLURIS wyszedł zwycięsko. Mamy nadzieję, że to dopiero początek pasma sukcesów naszego nowego produktu. Poniżej prezentujemy Państwu krótki opis i pierwsze zdjęcia systemu PLURIS. Zapraszamy oczywiście na premierę do Kolonii !

Nazwa systemu nie jest przypadkowa. PLURIS znaczy więcej, liczniej, nadmiernie, a to doskonale oddaje sens idei jaka przyświecała autorom projektu z grupy projektowej PRACTI. Pluris pod każdym względem miał być wyjątkowy, miał dać większy, a nawet nieograniczony wybór bez żadnych kompromisów.

Więcej możliwości – jeden system i aż sześć wariantów stelaży, po raz pierwszy system meblowy daje taką swobodę wyboru.

Więcej zastosowań – PLURIS to system uniwersalny. Dzięki różnorodności elementów pozwala na umeblowanie zarówno biura typu open space, sali konferencyjnej, gabinetu, recepcji oraz klasycznych pokoi biurowych.

Więcej funkcjonalności – innowacyjne rozwiązania ułatwiające pracę. Między innymi system rozprowadzenia okablowania w obrębie szafek podbiurkowych, który nie tylko uporządkował rozmieszczenie wiązek kabli w obrębie stanowiska pracy , ale dodatkowo zapewnia błyskawiczny i łatwy dostęp do wszelkich mediów.

Więcej inspiracji – szafy wizerunkowe z różnymi wariantami frontów , od jednolitych dekorów płyt poprzez lakierowane szkło lakobel, aż do innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących szkło z nadrukiem grafiki lub zdjęć.

Więcej koloru – specjalnie dla systemu PLURIS wprowadziliśmy trzy wyraziste i zarazem naturalne kolory uzupełniające: zieleń limonki, czerwień chilli i oberżynowy fiolet. Nowe kolory doskonale komponują się z rysunkiem i barwa drewna orzecha lub wisni.

ORGATEC 2010

Data dodania: 2010-10-04

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska na targach ORGATEC 2010 w Kolonii w dniach 26 do 30 października 2010.

Tegoroczna edycja targów będzie dla nas okazją do premierowej prezentacji naszego nowego systemu mebli biurowych PLURIS.

Oczekujemy Państwa na stoisku A49 w pawilonie nr 6 (plan hal)

Serdecznie zapraszamy,
FURNIKO TEAM

ORGATEC Modern Office & Facility, to największe w Europie targi mebli biurowych i wyposażenia wnętrz publicznych. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "BETTER OFFICE - GREATER SUCCESS"
Orgatec, to targi jedyne w swoim rodzaju, prezentujace integralne rozwiązania dla projektowania i eksploatacji wszelkich przestrzeni biurowych i użytkowych. Główne segmenty tematyczne prezentowane na targach, to:

  • Meble biurowe
  • Oświetlenie
  • Wykładziny i podłogi w biurach
  • Akustyka pomieszczeń biurowych - walka z hałasem
  • Technologie AV - nowe technologie dla komunikacji

W ramach targów odbędzie się szereg imprez towarzyszących , odczytów, paneli dyskusyjnych i konferencji. Między innymi:

ULTIMA OFFICE Trend Forum - Najlepsi eksperci z dziedziny architektury, ekologii i informatyki, przedstawią swoje koncepcje zmian zachodzących w organizacji współczesnego biura. (Hala 6 stoiska A70-B71)

BEST OFFICE AWARD - Finał 4 edycji prestiżowego konkursu na najlepszy projekt biura w kategoriach : narodowej (Niemcy) oraz Międzynarodowej.

ORGATEC BOULEVARD - Specjalnie przygotowane przez organizatorów miejsce spotkań , kreatywnych dyskusji oraz relaksu.

INSIGHT COLOGNE - Noc architektury korporacyjnej. 29 października od godziny 18 mottem w Kolonii będzie "Odkryj to co jest zazwyczaj zamknięte". Goście targowi będą mieli niecodzienna okazje zobaczyć 15 najciekawszych projektów aranżacji przestrzeni biurowych w najbardziej prestiżowych budynkach Kolonii.

Krzesło CAPISCO na wystawie 21 Design Stories

Data dodania: 2010-06-08

Krzesło CAPISCO norweskiej firmy HAG znalazło się w gronie 21 eksponatów na wystawie zorganizowanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w ramach projektu "Zaprojektuj Swój Zysk"

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 1czerwca 2010 w Sali im. Wandy Telakowskiej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Wystawa prezentuje efekty udanej współpracy pomiędzy projektantem i producentem. 21 design stories - Studia przypadków, to kolejna prezentacja dobrych praktyk wzorniczych, organizowana w ramach prowadzonego przez IWP projektu "Zaprojektuj Swój Zysk”

Wystawa powstała z myślą o polskich przedsiębiorcach i producentach, którym organizatorzy chcą przekazać, że świadome wykorzystanie potencjału wzornictwa może pozytywnie wpłynąć na profil firmy, przynosząc jej sukces biznesowy.

W ramach projektu Zaprojektuj Swój Zysk Instytut Wzornictwa Przemysłowego uruchomił specjalny portal internetowy www.zsz.com.pl na którym prezentowane sa studia przypadków na przykładzie polskich produktów które uczestniczyły w kolejnych edycjach konkursu Dobry Wzór.

Wśród omawianych produktów znalazły się także dwa produkty z oferty FURNIKO: recepcja VIVIEN oraz system mebli biurowych LINEA.

21 DESIGN STORIES - Studia Przypadków - kliknij, aby pobrać.

Katalog 21 DESIGN STORIES

Wyróżnienie dla zestawu mebli gabinetowych TRIANGO

Data dodania: 2010-05-17

Kolejna nagroda dla mebli FURNIKO. Nasz zestaw mebli gabinetowych TRIANGO został wyróżniony tytułem "Zachodniopomorski Produkt Roku 2010".

Organizatorem konkursu Zachodniopomorski Produkt Roku jest Środkowopomorska Rada Naczelnej Organizacji Technicznej. Tegoroczny konkurs odbył się w ramach Dni Techniki Pomorza Zachodniego. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Gospodarki oraz Wojewoda Zachodniopomorski. Wręczenie nagród odbyło się podczas podczas uroczystej inauguracji 42 Koszalińskich Dni Techniki 15.maja.2010 roku w sali Centrum Kultury w Koszalinie.

Nowa ekspozycja w Salonie Firmowym w Warszawie

Data dodania: 2010-05-10

Zaparaszamy do Salonu Firmowego FURNIKO w Warszawie. Specjalnie dla naszych klientów przygotowalismy nową powiększoną ekspozycję naszych mebli oraz krzeseł i foteli biurowych naszych partnerów.

Salon Firmowy i Biuro Handlowe FURNIKO w Warszawie
Al. Wincentego Witosa 31/208 (Panorama 2 p.)
00-710 Warszawa
tel. 22 640-12-23

Red dot design award dla krzesła FUTU

Data dodania: 2010-04-30

Najnowszy produkt norweskiej firmy HAG, krzesło biurowe FUTU otrzymało prestiżowe wyróżnienie "reddot designaward". Krzesło FUTU dostępne jest w ofercie FURNIKO.

logo-red-dot-design-awardPrestiżowa nagroda "reddot" przyznawana jest od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen najlepszym pod względem innowacyjności, ergonomii i jakości produktom. Konkurs ma charakter międzynarodowy. Dotychczas zostały wyróżnione produkty z ponad 60 krajów.

Reddot nie jest pierwszym wyróżnieniem jakie otrzymało FUTU. W marcu 2009 roku krzesło FUTU otrzymało nagrodę za wyjatkowy design (Award for Design Excellence) przyznaną przez Norweski Instytut Wzornictwa.

Gazele Biznesu 2009

Data dodania: 2010-04-28

Mamy przyjemnośc poinformować, że w jubileuszowej X edycji rankingu Gazele Biznesu , FURNIKO po raz kolejny zostało zakwalifikowane do grona najbardziej dynamicznie rozwijających się firm

Dziennik "PULS BIZNESU" opublikował wyniki jubileuszowej X edycji prestiżowego rankigu GAZELE BIZNESU. Po raz kolejny w gronie wyróżnionych firm znalazła się Fabryka Mebli Biurowych FURNIKO.

Projekt GAZELE BIZNESU realizowany jest wspólnie przez dziewięć dzienników ekonomicznych należących do Grupy Wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik "Puls Biznesu", przy współpracy z Coface Poland. Podobne zestawienia sporządzają siostrzane dzienniki w Szwecji, Danii, Austrii, Litwy, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii.

gazele_2009

Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek). Akceptuję Polityka prywatności