Aktualności

ORGATEC 2014

Data dodania: 2014-10-27

Pełnym sukcesem zakończyła się premierowa prezentacja nowych produktów FURNIKO: ASTERO oraz Ekranów Akustycznych podczas targów ORGATEC 2014 w Kolonii.

Na powierzchni 250 metrów kwadratowych zaprezentowaliśmy aż 5 kompozycji z kolekcji ASTERO oraz przykładowe aranżacje przestrzeni z wykorzystaniem Ekranów Akustycznych. Nie zabrakło też rozwiązań ergonomicznych w nowym wydaniu oraz nowej wersji systemu PLURIS.

Całość naszej ekspozycji cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających i zebrała bardzo pochlebne opinie. Nasi goście szczególnie docenili oryginalne wzornictwo kolekcji ASTERO oraz bezkompromisową jakość wykonania wszystkich prezentowali mebli.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko za tak liczne przybycie i wszystkie ciepłe komentarze dotyczące naszych nowości. Wkrótce pojawi się więcej informacji o samych targach oraz przygotowany specjalnie na tą okazję film.

Nowe produkty w ofercie FURNIKO

Data dodania: 2014-09-27

Nasze nowe linie produktowe, to kolekcja wyjątkowych mebli gabinetowych ASTERO oraz system ekranów akustycznych.

Oficjalna premiera nowych produktów odbędzie się na zbliżających się targach ORGATEC 2014 w Kolonii w dniach 21 - 25.października 2014.

ASTERO

ASTERO to prestiżowa kolekcja mebli gabinetowych. Doskonale dobrane proporcje, smukłe kształty i lekka forma podkreślają indywidualny charakter mebli. Starannie wyselekcjonowane, najwyższej jakości szlachetne materiały: okleina naturalna, blaty ze szkła Ultra Clear i ręcznie woskowane elementy z naturalnego drewna sprawiają, że ASTERO jest naprawdę wyjątkowe. Nasz nowy produkt ma już za sobą pierwsze sukcesy - gabinet ASTERO znalazł się w gronie finalistów tegorocznej edycji konkursu DOBRY WZÓR organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

EKRANY AKUSTYCZNE

System ekranów akustycznych doskonale wpisuje się w ideę projektowania nowoczesnych przestrzeni biurowych, gdzie akustyka i ograniczenie hałasu jest priorytetem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników zaprojektowaliśmy system wolnostojących ekranów akustycznych, który pozwala na swobodne aranżowanie przestrzeni biurowej. Ekrany wolnostojące mogą oddzielić strefy pracy od ciągów komunikacyjnych w biurach Open Space oraz wyodrębniać strefy pracy gdzie niezbędna jest koncentracja.

Zapraszamy na targi ORGATEC 2014

Data dodania: 2014-09-26

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska na targach ORGATEC Modern Office & Facility w Kolonii w dniach 21 do 25 października 2014.

orgatec_2

Tegoroczna edycja targów będzie dla nas okazją do premierowej prezentacji naszych nowych linii produktowych: kolekcji mebli gabinetowych ASTERO oraz systemowych ekranów akustycznych. Oczekujemy Państwa na stoisku A028 w pawilonie nr 7 (plan hal do pobrania tutaj)

Serdecznie zapraszamy,

FURNIKO

ORGATEC Modern Office & Facility, to największe w Europie targi mebli biurowych i wyposażenia wnętrz publicznych. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "MODERN WORKING ENVIRONMENTS".

ORGATEC, to targi jedyne w swoim rodzaju, prezentujące integralne rozwiązania dla projektowania i eksploatacji wszelkich przestrzeni biurowych i użytkowych. Główne segmenty tematyczne prezentowane na targach, to:

• Meble biurowe

• Oświetlenie

• Wykładziny i podłogi w biurach

• Akustyka pomieszczeń biurowych - walka z hałasem

• Technologie AV - nowe technologie dla komunikacji

W ramach targów odbędzie się szereg imprez towarzyszących , odczytów, paneli dyskusyjnych i konferencji. Między innymi:

TREND FORUM - Najlepsi eksperci z dziedziny architektury, ekologii i informatyki oraz przedstawiciele wiodących firm jak SAP, przedstawią swoje koncepcje zmian zachodzących w organizacji współczesnego biura.

COMPETENCE CENTER- Centrum kompletnego wyposażenia współczesnego biura składa się na specjalną ekspozycję, która bazuje na najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie mebli biurowych, oświetlenia, akustyki i ergonomii. (Hala 11.2)

ORGATEC BOULEVARD - Specjalnie przygotowane przez organizatorów miejsce spotkań, kreatywnych dyskusji oraz miejsce do networkingu podczas Six-To-Nine Party.

FURNIKO partnerem Finance Call Center Forum

Data dodania: 2014-06-18

Uczestniczyliśmy w VI edycji Finance Call Center Forum organizowanej przez Zawiązek Banków Polskich w Warszawie.

Cyklicznie organizowana impreza Finance Call Center Forum jest doskonałą okazją do poznania najnowszych metod wdrażania technologii informatycznych oraz tworzenia przyjaznego środowiska pracy w Call Center. Tegoroczna edycja konferencji odbyła się w dniach 16 i 17 czerwca w hotelu Mercure w Warszawie pod hasłem "Call Center - czas na zmianę paradygmatu!". Prelekcje i warsztaty prowadzone przez ekspertów dotyczyły zagadnień związanych z obsługą klienta Call Center oraz z pracą w tym rozwijającym się środowisku. Gościem specjalnym konferencji i prelegentem był Philip Vanhoutte – Wiceprezes firmy Plantronics, który jest światowej klasy ekspertem z zakresu nowoczesnych środowisk pracy i optymalizacji procesu obsługi klienta oraz współautorem „The Smarter Working Manifesto”. Książka współautorstwa Philipa Vanhoutta pokazuje nowe trendy w tworzeniu współczesnych środowisk pracy gdzie niekonwencjonalne podejście skutkuje wzrostem produktywności pracowników oraz ich zadowoleniem z pracy. Po zakończonej prelekcji uczestnicy mieli okazję otrzymać egzemplarz książki „The Smarter Working Manifesto” wraz z dedykacją od Phipia Vanhoutta. Więcej informacji na stronie: www.smarterworkingmanifesto.com

FURNIKO jako partner konferencji zapewniło gościom możliwość poznania w szczegółach nowoczesnego stanowiska pracy Call Center. Prezentowany przez nas model stanowiska Call Center cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników forum i był doskonałą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby sektora Call Center w Polsce. Uczestnikom forum przedstawiliśmy także nasza koncepcję projektowania nowoczesnych stanowisk call center oparta na czterech priorytetach: ergonomii, akustyce, funkcjonalności i komforcie pracy.

Więcej informacji na stronie organizatora: Finance Call Center Forum

Clerkenwell Design Week 2014

Data dodania: 2014-05-23

FURNIKO UK uczestniczyło w prestiżowym wydarzeniu w Clerkenwell - kreatywnym sercu Londynu.

clerkenwell-design-week

Zakończyła się kolejna edycja Clerkenwell Design Week w Londynie. FURNIKO UK uczestniczyło po raz pierwszy w tym wydarzeniu w doborowym towarzystwie kilkudziesięciu najbardziej znanych firm na rynku kontraktowym – między innymi: VITRA, KNOLL, SEDUS, STEELCASE, HAWORTH, KUSCH i wielu innych .

Clerkenwell Design Week określany jest jako święto światowego designu w kreatywnym sercu Londynu. W dzielnicy Clerkenwell w promieniu zaledwie kilkuset metrów zlokalizowanych jest ponad 60 salonów firmowych znanych firm z branży mebli biurowych i wyposażenia wnętrz komercyjnych oraz liczne biura architektoniczne. Formuła imprezy jest bardzo prosta – salony przygotowują specjalne ekspozycje, prelekcje oraz ewenty i są otwarte dla wszystkich zarejestrowanych odwiedzających przez trzy dni trwania imprezy.

Organizatorzy przygotowali także szereg imprez na świeżym powietrzu, warsztaty dla młodych projektantów oraz ciekawe prelekcje poruszające tematykę współczesnego wzornictwa. Podobnie jak w tracie poprzednich edycji w ramach imprezy zorganizowana została wystawa DESIGN FACTORY. W industrialnych surowych wnętrzach słynnego Farmiloe Building swoje ekspozycje prezentowali zarówno młodzi projektanci jak i znane marki, które nie mają stałych ekspozycji w Clerkenwell.

Showroom FURNIKO UK przygotował dla odwiedzających nową ekspozycję produktów oraz prezentacje nowej odsłony biurka PLURIS: TRUSS RAW , czyli biurko na stelażu IKS w surowej wersji industrialnej z czarnym szklanym blatem. Zdjęcie tego produktu trafiło na okładkę majowego wydania brytyjskiego miesięcznika MIX Interiors. Zaproszeni goście mogli także uczestniczyć w specjalnie przygotowanej degustacji win.

Showroom FURNIKO UK na Clerkenwell Design Week 


Design Factory i salony innych producentów

Umeblowaliśmy Centrum Nowych Technologii UW

Data dodania: 2014-05-08

Mamy przyjemność poinformować o kolejnej ukończonej przez FURNIKO realizacji dla uczelni wyższej w Polsce.

Projekt dotyczył wyposażenia nowego budynku Wydziały Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wchodzącego w skład Centrum Nowych Technologii „Ochota” w Warszawie. Umowa obejmowała kompleksowe wyposażenie pomieszczeń w meble biurowe, dydaktyczne, lady recepcyjne, stoły do prac z komputerem , szafy oraz krzesła i siedziska.

Projekt budowy tego nowoczesnego kompleksu edukacyjnego rozpoczął się w 2007 roku i zakładał budżet w wysokości ponad 280 milionów złotych. Budynek CeNT I oraz CeNT II razem zajmują 41,5 tysięcy m² powierzchni użytkowej tworząc kampus, w którym skupione są wydziały biotechnologii, technologii informatycznych i informacyjnych, fizyki oraz technologii materiałowych.

Więcej informacji o projekcie CeNT dostępnych na stronie: http://www.cent.edu.pl/s,opis_projektu,11.html

Projekt został zrealizowany przez zespół Salonu Firmowego i Biura Handlowego FURNIKO w Warszawie.

Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek). Akceptuję Polityka prywatności