Ekologia

Nasza działalność oparta jest na zrównoważonym rozwoju, a kwestie związane z ochroną środowiska są dla na priorytetowe.

Na każdym poziomie naszej działalności poszukujemy najbardziej efektywnych metod redukowania naszego oddziaływania na środowisko.

Zawsze przestrzegamy przepisów i obowiązujących norm prawnych dotyczących ochrony środowiska naturalnego.

Nasza odpowiedzialna polityka proekologiczna oparta jest o trzy podstawowe pryncypia:

Jak najmniej
energii

Efektywne zarządzanie energią pozwala na zmniejszenie emisji C02 czyli ograniczenia śladu węglowego jaki pozostawiamy w środowisku.

Dbamy by nasza działalność była odpowiedzialna. Naszą politykę optymalnego wykorzystania energii realizujemy wykorzystując:

  • Proekologiczne zarządzanie logistyką
  • Wykorzystanie nowoczesnych energooszczędnych obrabiarek w procesie produkcji
  • Efektywne energooszczędne systemy grzewcze
  • Energooszczędne instalacje oświetleniowe

Długi cykl
życia

Produkty dobrej jakości są bardziej trwałe, pozwalają na dłuższy czas użytkowania zmniejszając istotnie obciążenie dla środowiska zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Wysoka jakość naszych produktów, to korzyści ekonomiczne dla naszych klientów i dodatkowy efekt proekologiczny. Korzystamy na tym wszyscy.

Minimalny ślad
ekologiczny

Minimalny ślad ekologiczny to idea, która obejmuje wszystkie obszary działalności FURNIKO.

Pierwszy etap to ocena materiałów do produkcji i ich dostawców przed ich wyborem. Wpływ na środowisko jest jednym z kluczowych kryteriów doboru naszych dostawców. Dokładnie analizujemy zarówno politykę środowiskową jaką stosują nasi dostawcy, jak i możliwość recyklingu i proces wytwarzania oferowanych materiałów.

Podstawowy materiał jaki wykorzystujemy do produkcji, to płyty meblowe z materiałów drewnopochodnych. Nasz dostawca austriacka firma EGGER to niekwestionowany lider w swojej branży zarówno pod względem jakości produktów, jak i wdrożonych i stosowanych procedur środowiskowych.

Wykorzystując produkty firmy EGGER mamy pewność, że zostały one wyprodukowane z drewna pochodzącego wyłącznie z certyfikowanych lasów w których stosowana jest zrównoważona gospodarka leśna.

Mamy też pewność, że płyty meblowe z których produkujemy meble nie zawierają żadnych szkodliwych substancji.

EGGER monitoruje nie tylko emisje formaldehydu zapewniając klasę E1 dla swoich produktów, ale także emisję LZO (lotnych związków organicznych). EGGER także jako pierwszy w Europie producent materiałów drewnopochodnych przedstawił deklaracje środowiskowe EPD zweryfikowane przez niezależne instytucje.

W naszych meblach do zabezpieczenia wąskich krawędzi stosujemy obrzeża ABS, przyjazne środowisku i łatwe w utylizacji w przeciwieństwie do alternatywnych obrzeży PCV.

Priorytetowe znaczenie ma dla nas segregacja odpadów produkcyjnych. Zgodnie z naszą polityką środowiskową starannie wybraliśmy odbiorców odpadów. Głównym kryterium jest dla nas powtórne wykorzystanie odpadów. Podstawową grupę odpadów stanowią w naszej fabryce odpady z płyt drewnopochodnych. Zadbaliśmy, aby w całości były one wykorzystywane do produkcji płyt pilśniowych w zakładach odległych zaledwie o 20km od naszej fabryki.

Ta strona używa technologii cookies (ciasteczek). Akceptuję Polityka prywatności